De jobinhoud en het takenpaket van de moderne fotograaf evolueert voortdurend.
Naast straffe beelden creëren (al dan niet met de hulp van AI) worden fotografen ook gevraagd om videoproducties te maken, zijn ze de ideale contentcreators voor sociale media van bedrijven en kunnen ze als geen ander reportages, events en campagnes documenteren.
In onze opleiding fotografie reiken we jou alle tools aan om in die diverse disciplines uit te blinken. Als creatieve beeldenmakers van de toekomst krijg je bij ons een sterke technische basis voor alles wat met beeld en geluid te maken heeft. We begeleiden je in je artistieke groei, waardoor je met jouw visie een verschil kan maken in de producties waar je aan meewerkt.
Op die manier start je met een duidelijke voorsprong aan een carrière als fotograaf, contentcreator of videograaf in een wereld die steeds meer en sneller beelden nodig heeft.
Werk je nadien liever in loondienst, dan zien we bij onze alumni dat zij in veel sectoren (binnen en buiten hun vakgebeid) gegeerd zijn voor unieke mix aan technische kennis en creatief denkvermogen.
In onze professionele bacheloropleiding Fotografie leren we je op 3 jaar tijd niet alleen fotograferen en video's maken, maar bereiden we je voor op de snel veranderende en hoge eisen van de creatieve sector.
Als allround beeldenmaker ontwikkel je aan Narafi FOTO je eigen stijl en beeldtaal. Dit helpt je om je te onderscheiden naar potentiële opdrachtgevers. Je sterke beheersing van alle fotografietechnieken stellen je in staat om veel opdrachten aan te kunnen.
Hoe doen we dit?
Ongeveer anderhalve dag per week heb je praktijklessen in de ateliers.
We besteden in een atelier veel aandacht aan persoonlijke begeleiding. Je werkt in een atelier in kleine groepen van maximum 10 tot 12 studenten, steeds onder begeleiding van een praktijkdocent.
We zetten in op een actieve feedbackcultuur. Hierdoor leer jij het snelst.
Theorie
Twee dagen per week heb je theorielessen op campus.
Je krijgt een stevige theoretische basis voor je eigen beeldende praktijk met vakken zoals beeldanalyse, fotogeschiedenis, technologie van het beeld (fotografietechnieken), beeld en research, ...
Vakken als communicatie & contentcreatie, bedrijfsbeheer enmarketing helpen je in de arbeidsmarkt stevig in je schoenen te staan. Je bouwt daarom reeds aan je eigen website, produceert een korte podcast en legt alvast een netwerk van contacten aan, nog voor je afstudeert.
Je krijgt ook inzicht in het werk van een contencreator via praktische, uit het leven gegrepen opdrachten.
Door de intense samenwerking in kleine groepen ontwikkel je zo je soft skills, zoals plannen, communiceren en organiseren.
Projectweken
In het eerste jaar van je opleiding is er een projectweek rond reportage- en documentaire fotografie. Daarvoor gaan we naar een stad in één van de ons omringende langen (Keulen, Rijsel, Rotterdam, ....). Het is een intensieve en leerrijke week waarin de theorie direct in de praktijk omgezet wordt. Gastdocenten uit de reportagewereld begeleiden deze week.
In het tweede jaar is er de mode- en portretweek, een week rond modefotografie en portretfotografie. Dan wordt het domein Destelheide in Dworp onze speeltuin, ondersteund door gastdocenten en met materiaal van alle grote camerafabrikanten.
Tijdens stillevenweek werk je samen met de ontwerpers van OHO Interieurvormgeving van Thomas More Mechelen. Je maakt daarvoor op locatie productbeelden van hun ontwerpen.
Stage en professionalisering
Tijdens je opleiding krijg je de kans om workshops, masterclasses en events of voordrachten van fotoprofessionals bij te wonen. Door je deelname aan fotowedstrijden of fotofestivals (zoals Breda foto) met je eigen werk en bezoeken aan buitenlandse fotofestivals zoals Paris Photo, kom je al vroeg in contact met de verschillende spelers in de sector waarin jij later wil terechtkomen. Dat geeft je een geweldige voorsprong.
In je laatste jaar loop je stage bij een stageplek naar jouw keuze: wil je bij een freelance stage volgen, of eerder op de redactie van een tijdschrift, of bij een content creator of een publishing house: jij kiest je stageplek in functie van je interesse.
De wereld heeft nood aan goed geschoolde beeldenmakers. Wij geven je alle info mee die je daarvoor nodig hebt. Aan jou om ermee de wereld te veroveren!
"Toen ik op NARAFI toekwam, had ik eigenlijk weinig besef van wat fotografie betekent. De lessen kunst- en fotogeschiedenis reikten ons zo’n breed aanbod van fotografen en kunstenaars aan dat er een hele nieuwe wereld voor mij openging. De praktijkopdrachten van het eerste en tweede jaar van de opleiding introduceren je tot alle soorten fotografie: van portret tot architectuur, van stilleven tot reportage. Gaandeweg ontdekte ik dat ik me het best voelde bij portretten. Het laatste jaar bood dan ook alle mogelijkheden om me daar meer in te verdiepen."
De nadruk in de opleiding ligt op professionele fotografie. Omdat de creatieve sector overwegend digitaal georiënteerd is, willen we fotografen opleiden die mee zijn met de laatste digitale technieken en vlot hun weg kunnen vinden in het snel veranderende medium.
Analoge fotografie is een uniek medium om origineel en persoonlijk werk mee te maken. Daarom hebben ook deze technieken een plaats in de opleiding in het keuze-atelier analoge fotografie.
Artificiële Intelligentie zit reeds in de softwarepakketten die je aanleert (Photoshop, Lightroom Classic, ...). Het zit op deze en andere manieren verweven in de opleiding.
Wil je meer weten over de vakken die je krijgt, bekijk dan hier het onderwijsaanbod met studiegids voor inhoud en studiepunten, of specifiek voor het eerste, tweede en derde academiejaar.
Gastlessen, projectweken & tentoonstellingen
Naast je vaste lessen versterken we het opleidingsprogramma met workshops, gastlessen en masterclasses.
Bovendien bezoek en/of neem je deel aan nationale en internationale tentoonstellingen, zoals de driedaagse naar Paris Photo en uitstappen naar Breda Photo en Unseen Amsterdam.
In de workshops werk je aan verschillende digitale en analoge skills, zoals virtual reality, 3D, laserprint, sound engineering en zeefdruk, grafiek, oude (cyanotypie, collodium-afdruk) of inventieve milieuvriendelijke fotoprocessen.
Ten slotte organiseren we ook extra-muros projectweken. Hier krijg je de kans om jouw theorie- en prakijkkennis uit te testen buiten de schoolmuren, onder begeleiding van (gast)docenten: de reportageweek (eerste jaar), de mode-en portretweek (tweede jaar) & de stillevenweek (tweede jaar).
In het derde jaar doe je nog meer externe ervaring op tijdens een stage in het werkveld.
In het schooljaar 2022-2023 maakten de tweede jaars een beeldenreeks met (on)rust als uitgangspunt. Hun werk werd samengebundeld en resulteerde in een indrukwekkend magazine. Klik op de link hieronder en neem zelf een kijkje.
'Waarom ik koos voor Narafi? Narafi staat voor persoonlijke begeleiding, een brede basis en uitgebreide face-to-face feedback. Als groeiende portret-, documentaire- en architectuurfotografe kan ik zelfs vandaag de dag nog steeds bij hen terecht. De docenten blijven me bijstaan met hulp en advies.'
Na je secundair onderwijs (of na een andere hogere studie) kan je starten met je opleiding aan Narafi FOTO.
Je kan altijd starten:
Iedereen die interesse heeft om zichzelf sterk te ontwikkelen in alles wat met beeld (foto/video) te maken heeft, kan starten aan Narafi foto met een diploma middelbaar onderwijs.
Wil je meer weten over welke vakken je krijgt, bekijk dan hier het onderwijsaanbod met studiegids voor inhoud en studiepunten.
In onze fotografiewerkplaatsen dompel je jezelf onder in de wereld van analoge fotografie.
Je ontwikkelt en print er zowel zwart-wit als kleurenfilm in een studio die helemaal afgestemd is op vakmanschap en onderzoek.
Daarnaast vind je er professioneel uitgeruste studio’s voor je klaar, voorzien van topmateriaal: high-end camera’s, krachtige studiolichten, gespecialiseerde hardware en software.
Perfect voor wie fotografische, experimenten en realisaties.
En dat is niet alles:
Je beschikt over ook geavanceerde filmscanners en professionele (grootformaat) printers om je werk in de hoogste kwaliteit te scannen, bewerken en printen.
Als LUCA student kan je terecht in elke werkplaats van alle LUCA campussen.
Welkom!
Hardware
Je kan aan onze opleiding beginnen met het materiaal dat je op dit ogenblik hebt. Koop dus zeker nog geen nieuwe camera of extra objectieven. Start met wat je al hebt. Gaandeweg zal je dan wel een beter zicht krijgen op wat echt nuttig is om aan te kopen, zoals
Onze opleiding heeft een erg grote en professionele uitleendienst. Als je eens extra resolutie, een ander objectief, flitsers, ledlicht, statieven, een gimball, audiomateriaal … nodig hebt, kan je dit kosteloos ontlenen. Heb je nood aan een straffere computer of een gekalibreerd beeldscherm? Dan kan je die op de campus gebruiken.
Software
Popel je om te starten aan de opleiding?
Start nu, je hoeft niet te wachten tot ontvangst diploma secundair onderwijs.
Kijk eerst nog even na of je alles bij de hand hebt om in te schrijven via deze webpagina, zodat je inschrijving vlot verloopt.
Schrijf me in voor de opleiding FOTOGRAFIE Campus Brussel / Narafi
Heb je nog vragen? Mail ons op fotografie.narafi@luca-arts.be of stuur een berichtje via Facebook of Instagram.
Als de grondhouding van het beleidsplan inhoudt dat ‘kwaliteit onze drijfveer’ is, en dat elk aspect van het beleid hieraan kan worden getoetst, dan wil LUCA ontegensprekelijk een sterke kwaliteitscultuur uitbouwen en voeden: een cultuur die vertrekt vanuit vertrouwen in mensen met talent en expertise, en die gericht is op waarderen, inspireren en verbeteren.
Het formele kwaliteitskader voor opleidingen binnen LUCA kreeg de naam KOPERA wat staat voor: Kritisch de Kwaliteit van Opleidingen met Peers in Eigen Regie Analyseren.
LUCA vertrekt voor KOPERA vanuit een visie op kwaliteitszorg die vertrekt vanuit vertrouwen en gericht is op waarderen, inspireren en verbeteren.
Tijdens de zesjarige KOPERA-cyclus ontvangt elke opleiding een panel van kritische vrienden die de invulling van de kwaliteitskenmerken nagaan en bekijken hoe de opleiding bijdraagt tot het algemene LUCA-beleid.
Het sluitstuk van KOPERA is de uiteindelijke borging van de opleidingskwaliteit. De kernvraag daarbij luidt: "heeft de opleiding een goede kwaliteitscultuur die de ‘plan-do-check-act’-cirkel volgt?"
Van elke opleiding publiceert LUCA een kwaliteitsfiche. Je kan deze terugvinden op de pagina 'Kwaliteitszorg'.
Als creatieve duizendpoot:
Na je opleiding kan je aan de slag in het brede creatieve werkveld:
Het grootste deel van onze studenten komt hierin terecht als freelancer of in loonverband.
Werk je graag als freelancer voor klanten, dan kan je met de verschillende specialisaties je diensten aanbieden.
Mogelijke specialisaties zijn:
Daarnaast gaan studenten ook aan de slag in video- en TV-producties en productiebureaus …
Na mijn drie jaar op NARAFI ben ik meteen kunnen starten als freelance fotograaf. De helft van mijn tijd fotografeer ik voor de krant De Morgen, de andere helft wordt ingevuld door commercieel werk: gaande van portret en mode tot reclame en lifestyle.
Met je bachelordiploma fotografie kan je na het volgen van een schakelprogramma nog een master in de Fotografie behalen.
Wil je graag als leraar aan de slag in het secundair of deeltijds kunstonderwijs kan je ook een eenjarige verkorte Educatieve Bachelor volgen.
Wil je een bachelordiploma in Fotografie behalen en dit combineren met een job?
Aan campus Narafi kan dit via een studietraject voor werkstudenten. Op het einde van dit traject heb je een opleiding tot professioneel fotograaf afgelegd en behaal je een volwaardig diploma Audiovisuele Technieken: Fotografie (professionele bachelor).
Het werktraject is bedoeld voor mensen die hun job willen combineren met een bacheloropleiding fotografie. Voor de praktijkateliers kom je fysiek naar de les (ongeveer 1 dag per week). De theorievakken volg je in afstandsonderwijs via ons online leerplatform.
Jouw praktijkdocenten werken binnen de vele domeinen in de creatieve sector en hebben allemaal hun eigen specialiteiten. In ons team hebben we specialisten op het gebied van analoge en digitale fotografie, zowel commercieel als artistiek/creatief:
Tom Swalens, Bram Tack, Jürgen Doom en Faye Pynaert hebben een rijke ervaring als commerciële fotografen, van productfotografie tot industriële en portretfotografie.
Pieter De Smedt-Jans heeft een sterke ervaring in zowel architectuur als mode- en glamourbeelden. Tomas Vandecasteele is een expert in hedendaagse modefotografie, en verlegt zijn grenzen met eigen artistieke projecten.
Alain Van Haver, Frédérique Debras, Isabel Rottiers en An Debie leggen de focus op hun artistiek werk. Eva Faché is dan weer gespecialiseerd in documentair werk.
Ian Segal specialiseert zich naast fotografie ook in videografie en werkt voor diverse reclame- en communicatiebureau’s. Lieven Verkens is UI/UX expert en een krak in artificiële intelligentie.
Het docententeam wordt aangevuld door gastdocenten zoals Bob Van Mol, Klaartje Lambrechts, Isabelle Pateer, Charlotte Mariën, Frederik Buyckx, Manuel Janssens, Katoo Peeters, Tine Segaert, Leslie Hoste…